Tag: ogumienie (page 1 of 4)

ogumienie

Ogumienie nowe i używane

Wybór opon jest jedną z decyzji, jakie musi podejmować każdy posiadacz auta. Problem ten nie występuje w przypadku, gdy nabywa się pojazd w salonie. W takim przypadku są w nim zamontowane nowe i idealnie dopasowane opony, o które posiadacz nie musi się martwić przez dłuższy czas. Po pewnym czasie jednak trzeba je wymienić na nowe. Inaczej jest w przypadku ludzi, którzy nabywają używany samochód. W takim przypadku należy w każdej sytuacji wykorzystywać zasadę ograniczonego zaufania co do wcześniejszego właściciela.

Bezpieczne opony samochodowe

Opony istnieją w różnych typach w zależności od zastosowania. Jasne jest, że inne opony stosuje się do typowych osobowych samochodów, a inne do samochodów ciężarowych. Zupełnie odrębną grupę natomiast tworzą opony specjalnego zastosowania, wykorzystywane na przykład w urządzeniach rolniczych. Kombajn czy ciągnik musi bowiem posiadać warunki do pracy na kłopotliwym i nierównym terenie i te warunki muszą mu gwarantować przede wszystkim opony. W kontekście jednak ogumienia zwykłego samochodu osobowego również można dokonać rozróżnień. Niezależnie od odmiany opony najważniejszy jest jej stan. Wszystkie odmiany wymagają regularnie całkowitej wymiany. W trakcie jazdy samochodem bowiem opona ulega zużyciu szybciej, niż wielu ludzi jest zdanie.

Salon z ogumieniem do motorów i innych pojazdów

Każdy kierowca, który dba o bezpieczeństwo jazdy, regularnie wymienia i sprawdza zużyte elementy samochodu i kontroluje wszystko to, co może zagrozić naszej jeździe. Chcemy czuć się bezpiecznie w podróży, zwłaszcza kiedy jedziemy z naszą rodziną lub ze znajomymi, ponosimy za nich odpowiedzialność.

Jak szybko dokonać prawidłowego doboru opon?

Wybór odpowiedniego ogumienia jest jedną z ważniejszych kwestii dla każdego zmotoryzowanego. Ma to szczególne znaczenie w sezonie zimowym, kiedy ze względu na nieodpowiedni typ opon może dojść do wypadku. Firmy produkujące opony dzielą swoje produkty na trzy główne grupy: letnie, zimowe oraz całoroczne. Decydując się na zakup ogumienia letniego, trzeba się przygotować na dokupienie drugiego, zimowego zestawu opon. Opony całoroczne ze względu na dłuższą eksploatację zużywają się szybciej, w zimie nie zapewniają ponadto bezpieczeństwa na poziomie opon specjalnie do tego sezonu przystosowanych. Najważniejsze różnice między oponami wynikają z wyglądu bieżnika, oraz mieszanki gumy użytej do wyrobu.
Older posts

© 2018 fanq8.com

Theme by Anders NorenUp ↑